O nas

24 lutego 2022 roku, każdy się domyślał, ale nikt się nie spodziewał takiego scenariusza. Atak putinowskiej Rosji na Ukrainę, akcja i nasza reakcja – POMAGAMY! Po chwili analizy, dochodzimy do wniosku, że możemy przyjąć „pod dach” ludzi szukających bezpiecznego schronienia, możemy im zapewnić wyżywienie oraz niezbędne środki do godnego życia.

Zaczęliśmy kontaktować się przyjaciółmi, bliższymi i dalszymi znajomymi, w kraju i zagranicą. Wszyscy chcą pomoc. W Żyrzynie, tam gdzie mieszkają założyciele naszej Fundacji, powstaje spontaniczne centrum zarządzania, w którym przygotowaliśmy miejsca noclegowe dla Uchodźców oraz punkt dla zbiórek darów. Zapewniliśmy również dojazd z przejść granicznych.

Realizując projekty zawodowe, kierujemy się założeniem „sky is the limit”. Odnosi się to zarówno do naszego zaangażowania w projekt, jak i do skuteczności podejmowanych działań.

Tak samo podchodzimy do tematu pomocy. Dajemy z siebie wszystko, działając pod presją czasu, z planem, w którym jest więcej niewiadomych niż wiadomych. Wiadome jest jedno, trzeba zdać egzamin z człowieczeństwa i pomoc.

Po kilku dniach od rozpoczęcia akcji pomocowej, gościliśmy już 80 osób z Ukrainy, głównie kobiety i dzieci. Stanęliśmy przed wyzwaniem natychmiastowego zapewnienia im od wizyty u lekarza, lekarstw, poprzez środki higieniczne, specjalistyczne wyżywienie, z wózkiem inwalidzkim włącznie.

Kilka telefonów, wszystko udało się załatwić.

Ale działamy dalej. Kolejne wyprawy na przejścia graniczne i dalej, na teren Ukrainy, pozwalają nam zebrać niezbędne informacje co jeszcze jest potrzebne i komu. Powiększa się zakres naszych działań pomocowych.

Pracujemy z zapałem, aby dotrzeć z właściwa pomocą do konkretnych potrzebujących.

Nasze działania nie byłyby takie skuteczne, gdyby nie Darczyńcy. Ilość i jakość przekazywanych darów jest nie do opisania. Codziennie rozładowujemy tiry z pomocą.
Największymi darczyńcami są mieszkańcy niemieckiej miejscowości Königswinter, rodzinnej miejscowości jednego z Założycieli naszej Fundacji.

Kilka słów o Założycielach Fundacji,
Obaj Panowie, na co dzień są przedsiębiorcami – wizjonerami. Cezary prężnie rozwija meblarski biznes rodzinny z duża dbałością i poszanowaniem środowiska naturalnego. Michał, natomiast kreuje nowatorskie rozwiązania w branży e-commerce.

Dlaczego Fundacja?
Spontanicznie niesiona pomoc wymagała usystematyzowania. Dzięki zarejestrowaniu Fundacji, możemy rozszerzyć nasze działanie, pozyskać nowe środki na pomoc Ukrainie, nie tylko doraźną, ale również w dłuższej perspektywie czasu.

Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej.

Zgodnie z przyjętym Statutem, jesteśmy Fundacją non profit. Żadna z osób pełniących funkcję w organach Fundacji nie pobiera wynagrodzenia.